Straipsniai spaudoje

Nuo kenkėjų ir ligų derlių saugo ozonas

2017-04-05

Nuolat krintančios šių metų grūdų supirkimo kainos verčia ūkininkus sukti galvas, kaip užaugintą derlių išlaikyti iki to meto, kai supirkimo kainos ims kilti.
Ne vienas Lietuvos žemdirbys, rūpindamasis, kaip išsaugoti sandėliuose ar saugyklose laikomą derlių, į pagalbą pasitelkia ozonatorius.

Skaityti plačiau

Ozonas skinasi kelią į aruodus

2017-04-04

Mažomis grūdų supirkimo kainomis nepatenkinti žemdirbiai neskuba parduoti derliaus ir kaupia jį sandėliuose ar saugyklose. Belaukiant, kol supirkimo kainos ims kilti, svarbu išsaugoti grūdų kokybę, todėl vis dažniau į pagalbą pasitelkiamos naujos technologijos. Vienu iš svarbiausių veiksnių, lemiančių augalinės kilmės maisto produktų kokybę, yra neužteršta žaliava. Augalai visais savo gyvavimo etapais glaudžiai kontaktuoja su juos supančia aplinka. Todėl jų paviršiuje ir audiniuose yra gausybė mikroorganizmų, kurie, susidarius palankioms sąlygoms, sparčiai blogina produktų maistinę vertę ir kelia pavojų žmonių bei gyvulių sveikatai. Pagal FAO skelbiamus statistinius duomenis, dėl mikroorganizmų (bakterijų, mikroskopinių grybų ir kt.) žalingos veiklos prarandama apie 14 proc. kviečių grūdų derliaus.

Skaityti plačiau

Ozonavimas grūdus saugo nuo grybų, o kišenę – nuo nuostolių

2017-01-04

(Vilnius, gruodžio 7 d.) Šių metų vasara nepašykštėjo kritulių – prilijo apie  110 mm, t. y. 30 mm daugiau už daugiametę normą. Lietūs trukdė laiku nukulti javus, o drėgmės perteklius juose  paskatino daugintis mikroskopinius grybus.

Skaityti plačiau

Nuo ko priklauso grūdų laikymasis

2017-04-05

Alternatyva - ozono generatoriai

Skaityti plačiau