EKOLOGIŠKAS SĖKLŲ APDOROJIMAS (BEICAVIMAS) OZONU

  

Ozonavimas – visiškai saugi ir ekologiška priemonė, nuo šiol pritaikoma ir sėklų beicavimo procese. Remiantis kompanijos patirtimi ir moksliniais tyrimais ozonas geba efektyviai sunaikinti sėklų paviršiuje esančius grybinius ligų ( fuzarium, dryžligės, miltligės ir kitų ) sukėlėjus. 

UAB „Ozono centras“ taip pat sukūrė ir inovatyvų kompleksinį sėklų apdorojimo metodą. Sėklų ozonavimas derinamas su sėklų apvilkimu huminėmis medžiagomis ir naudingosiomis bakterijomis. Toks metodas padeda pasiekti dar geresnių rezultatų, kurie gerokai pranoksta cheminį beicavimą.

 

  

Beicuojant įprastai cheminės medžiagos neigiamai veikia pasėto grūdo aplinkos florą, prisideda prie dirvožemio nualinimo. Ligų sukelėjai laikui bėgant pripranta prie cheminės medžiagos ir tampa atsparūs, atsiranda poreikis nuolat keisti beicą. Kasmet perkamos cheminės medžiagos kainuoja didelius pinigus. Tuo metu, UAB „Ozono centras“ technologijos reikalauja tik pradinių investicijų, o toliau tarnauja ilgus metus, sutaupydamos ūkiui pinigus. Ligų sukelėjai nesugeba prisitaikyti prie ozono, todėl jie visada išlieka jam jautrūs, nėra poreikio naudoti kitų priemonių. Naudojant visą komplektą UAB „Ozono centras“ siūlumų priemonių ne tik pagerinamas sėklų gyvybingumas, daigumas, bet ir gerėja dirvožemio būklė, didėja humusinio sluoksnio storis. Šios priemonės puikiai tiks ir ekologiniams ūkiams.

   

  

UAB „Ozono centras“ naujai sukurtos sėklų ozonavimo technologijos privalumai ir nauda:

  • pagerinami sėklų daigumo parametrai,
  • sėklos apsaugomos nuo kenksmingų bakterijų ir mikroskopinių grybų,
  • net ir naudojant daug metų bakterijos ir pelėsiai išlieka jautrūs ozonui,
  • sumažinamas bendrasis mikotoksinų kiekis,
  • išvengiamas kenksmingas cheminio beicavimo poveikis,
  • didelė ekonominė nauda ir pridėtinė vertė.